ЦСКА 1948 победи втородивизионния Миньор Перник с 2:1 в контрола, която ще се проведе на градския стадион в Правец. "Чуковете" откриха резултата в 17-ата минута чрез Радой Божилов. През втората част "червените" се активизираха и стигнаха до пълен обрат. Първо Ангел Бастунов изравни (65), а Михаил Минков (89) донесе успеха на тима си при неофициалния дебют на Росен Кирилов.

Антон Узунов
18 снимки

Двата тима стартираха във високо темпо. Първата опасност дойде в полза на "чуковете", но изстрелът бе спасен от Димитър Тодоров. Постепенно "червените" успяха да овладеят контрола на топката, но до опасности пред вратата на Миньор липсваха.

Малко по-късно Миньор Перник откри резултата. Радой Божилов получи на границата на наказателното поле и с плътен изстрел в долния десен ъгъл реализира.

Възпитаниците на Росен Кирилов продължиха да бъдат по-активният тим, но перничани стояха добре подредени в собствената си половина и не позволяваха опасности пред вратата си. От своя страна "чуковете" действаха на контраатака. При една от тях Мирослав Будинов напредна и стреля от малък ъгъл, но топката се докосна от външната страна на мрежата.

Веднага след това Георги Русев стреля от дистанция, но Алекс Георгиев улови. До края на първото полувреме двата отбора си размениха периоди на притежание на топката, но това не водеше до опасности пред една от двете врати.

ЦСКА 1948 стартира агресивно втората част и опитаха да притиснат съперника си. В 51-ата минута Серкан Юсеин стреля от дистанция, но над вратата. Минута по-късно Борислав Дамянов отправи изстрел, след което топката срещна десния страничен стълб.

"Червените" притиснаха съперника си в следващите минути, но вратата на "чуковете" не бе застрашена. Възпитаниците на Росен Кирилов опитваше с флангови атаки да преодолее защитата на перничани, но "жълто-черните" стояха добре подредени в собствената си половина.

В 65-ата минута Васил Шопов направи великолепен пробив по левия фланг, след което центрира по земя в наказателното поле. Непокритият Ангел Бастунов овладя и реализира хладнокръвно в долния ляв ъгъл.

В следващите минути нещата на терена не се промениха и ЦСКА 1948 продължи да бъде по-активният отбор. В 85-ата минута след центриране от ъглов удар Ангел Бастунов бе на отлична позиция и стреля с глава, но над напречната греда.

Четири минути по-късно "червените" направиха пълен обрат. Михаил Минков бе оставен непокрит. Той се възползва от центриране в наказателното поле и от въздуха засече в долния ляв ъгъл. Това бе и последната по-интересна опасност в двубоя.

ЦСКА 1948 - МИНЬОР ПК 2:1

0:1 Божилов 17'

1:1 Бастунов 65'

2:1 Минков 89'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: Димитър Тодоров, Димитър Савов, Михаил Минков, Емилиян Кръстев, Лазар Марин, Емануил Личев, Серкан Юсеин, Георги Русев, Николай Ганчев, Денислав Александров, Ангел Бастунов

Треньор: Росен Кирилов