Отборът на Миньор Перник записа първа победа от началото на сезона във Втора лига. Новакът във втория ешелон на родния футбол се наложи с минималното 1:0 над Марек Дупница в регионалното дерби от кръга.

Единствения гол в мача вкара Кристиян Слишков през първата част.

Отборът на Миньор започна по-силно мача и още в 8-ата минута успя да вкара във вратата на своя противник. Йордан Йорданов получи в половината на гостите от Дупница, напредна няколко метра необезпокояван от никой и центрира в наказателното поле към Валентин Петров. Нападателят стреля без забавяне и прати топката в мрежата, но главният рефер посочи, че има засада. Телевизионните повторения показаха, че решението на съдийската бригада е правилно.

Все пак „чуковете” успяха да вземат преднина в резултата в 28-ата минута. Кристиан Слишков бе изведен зад отбраната на гостите от Валентин Петров отдясно и с удар по диагонала, даде преднина на перничани. Гостите от Дупница имаха претенции за нарушение срещу Марио Петков, но те не бяха уважени от главния рефер и голът бе зачетен.

До почивката двата тима не успяха да се изненадат и логично се оттеглиха на почивка без нови голове, оставяйки интригата за втората част.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено. Домакините умело се защитаваха дълбоко в своята половина и не допуснаха стопроцентови положения пред своя вратар.

Така футболистите на Христо Господинов се поздравиха с първи успех от началото на кампанията във Втора лига.

МИНЬОР - МАРЕК 1:0

1:0 Слишков 28'

Миньор: 1 Даниел Леонтиев - 8 Кристиян Слишков 13 Йордан Йорданов 3 Павлин Чиликов 4 Димитър Аврамов 20 Томас Добрев 15 Владимир Семерджиев 22 Петър Вуцов 5 Валентин Петров 25 Дейвид Джоров 7 Александър Александров - КАПИТАН

Треньор: Христо Господинов

Марек: 21 Константин Костадинов - 32 Александър Башлиев 5 Марио Петков 35 Мартин Кавдански 44 Христо Каймакански 77 Милен Иванов - КАПИТАН 7 Християн Джаджаров 17 Теодор Иванов 10 Николай Ганчев 13 Веселин Любомиров 19 Александър Аспарухов

Треньор: Анатоли Нанков