Лидерът Миньор увеличи преднината си в Югозападната трета лига след минимална победа над втория ЦСКА 2. Трите точки в актива на „чуковете“ дойдоха след автогол на капитана на гостите Юлиан Илиев още в 7-та минута.

Преди началото на срещата двата отбора и публиката аплодираха легендата на Миньор Ангел Славов, който през седмицата отпразнува 70-годишен юбилей. Славният голмайстор получи подаръци от представителния отбори и детско-юношеската школа на перничани. По каприз на съдбата на терена един срещу друг се изправиха двата клуба, чиито фланелки Славов е носил в кариерата си.

Срещата започна с натиск на Миньор, който доведе до ранно попадение. В 7-та минута след центриране на Александров отдясно в желанието си да изпревари Деян Христов, Юлиан Илиев заби топката в собствената си врата.

Надмощието на „жълто-черните“ продължи, но неточности в завършващия удар ги лиши от ранно затваряне на мача. През втората част играта бе равностойна, но добри изяви на двамата вратари оставиха резултата непроменен – 1:0.

След успеха Миньор дръпна с 6 точки пред „червените“ и с 9 пред Вихрен (Сандански) и Балкан (Ботевград).
Заради предстоящите месни избори, следващия кръг бе насрочен за 27-ми октомври, а „чуковете“ гостуват на Витоша (Бистрица).