Отборът на Миньор Перник тръгна с победа през новия сезон. Това се случи, след като отборът, воден от Христо Янев, срази с 3:1 дублиращия отбор на Лудогорец в Перник.

Божидар Васев откри резултата за „чуковете” в 26-ата минута, ала Велислав Минков изравни за „орлите” от дузпа шест минути преди края на първата част.

Второто полувреме бе силно за перничани, а те реализираха два гола чрез Методи Костов от дузпа Калоян Йосифов три преди края, за да може Миньор да се сдобие с трите точки на старта на първенството във второто ниво на футбола у нас.

Стартовите състави:

Миньор Пк: 12 Даниел  Леонтиев - 4 Димитър Савов 23 Павлин Чиликов 24 Георги  Купенов 14 Четин Садула 5 Веселин Васев 30 Божидар Васев 15 Емил Ценов 20 Андреас  Васев 17 Иван Вълчанов 9 Методи Костов

Треньор: Христо Янев

Лудогорец II: 68 Владимир Русанов - 51 Илкер Будинов 74 Хюсеин Кельовлуев 79 Тихомир Димитров 62 Велислав Минков 80 Методий Стефанов 91 Александър Ганчев 72 Кристиян Райчев 38 Владислав Найденов 50 Цветослав Петров 34 Бранимир Костадинов

Треньор: Тодор Живондов