Отборът на Хебър постигна важна победа над гостуващия Септември Симитли с 3:2 в среща от 24-ия кръг на Втора професионална лига.

В герой за домакините се превърна Тодор Чаворски, който вкара фантастичен гол секунди преди края на двубоя.

Мачът започна отлично за „зелените“, които откриха резултата в 38-ата минута, когато Живко Петков се разписа. В 77-ата минута отново той наказа стража на Септември.

В 81-ата минута Христо Иванов намали, а четири минути по-късно Китан Василев изравни от дузпа.

В 93-ата минута юношата на Левски Тодор Чаворски донесе трите точки на Хебър с много красив гол със странична ножица.

С този успех Хебър събра актив от 38 точки и остава на четвъртата позиция, с една по-малко от третия Спортист Своге. Септември Симитли остава 13-и с 25 точки.

В друг мач от днешния ден Добруджа и Миньор Перник не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0. Добурджанци са 10-и с 28 точки, колкото имат и „чуковете“, които са позиция по-назад.