Отборът на Миньор Перник разби третодивизионния Марек с 4:0 в контрола, която се игра на стадиона в Микрево.

През първата част на двубоя футболистите на Марек владееха повече топката, но не успяха да си реализират головите положения. В 33-та минута Мирослав Будинов с директен обстрел озори вратаря на Марек Евгени Спасов, който отби кълбото и в добавката нападателят откри за 1:0.

През втората част на срещата далеч по-добрия отбор на терена бе този на перничани. Извършените смени от страна на старши треньора Христо Янев се оказаха по-качествени от тези на Марек и така се стигна до отбелязване на нови три попадения на Иван Вълчанов в 53-та, Илиян Илиев в 57-ма и Божидар Васев в 74-та минути.

Този контролен мач бе ръководен на ниво от Йордан Воденичаров, подпомаган от международния асистент Мирослав Иванов и Кирил Чакъров.