Ботев Ихтиман записа изключително престижна и важна победа при старта на първенството в Югозападната Трета лига. Момчетата на Валери Свиленов надделяха над Миньор Перник с 2:1, а головете падната през втората част.

След нулево първо полувреме, двата тима трябваше да определят победителя през вторите 45 минути. Миньор откри резултата в началото на втората част, след като колективна грешка в отбраната на домакините позволи на перничани да открият резултата, когато Тодор Чаворски се разписа след центриране от Петър Тончев.

Ботев реагира мигновено и в 53-ата минута Венцислав Гурков центрира и Радой Божилов изравни резултата. В 75-ата минута домакините осъществиха пълен обрат, като Росен Танев донесе 3-те точки на Ботев.

Така тимът от Ихтиман записа първи 3 точки в първенството, като във втория кръг гостува на Германея в Сапарева баня. Сапаревци стартираха с победа с 2:1 като гост в Банско и срещата обещава да е повече от зрелищна. Миньор приема Чавдар Етрополе във втория кръг. Перничани са водени от Николай Тодоров - Кайзера, а след качествената селекция целта е Втора лига.