Миньор Перник и Струмска слава разделиха точките и направиха 1:1 в мач от 28-ия рунд от родната Втора лига. И двата гола паднаха през второто полувреме, като и двете попадения бяха реализирани от играчи на Струмска слава.

След 63 минути игра Мартин Костов си вкара автогол и даде аванс на „чуковете“ без да иска, но пет след това капитанът Борислав Николов изравни резултата на „Стадиона на мира“.

В самия край на срещата пък реферите вдигнаха несъществуваща засада на Крис Вълчинов и го спряха да доразвие нападение сам срещу стража на Миньор.

Точката изкачи Миньор до 14-ото място и тимът вече има 31. Струмска слава пък стана 13-и с 32 точки.

Първите минути на "стадиона на Мира" не предложиха кой знае какви положения пред двете врати, като двата тима опитваха да установят траен контрол върху топката. Това сякаш се получаваше малко по-добре за домакините към първите 20 минути. В 28-ата минута Григор Долапчиев отклони топката, която беше центрирана от свободен удар и опита да изведе капитана Василев, но Драгомир Петков улови.

Девет преди края на първата част Стивън Кирилов добре намери Кристиян Китов, който стреля от движение, но прати топката аут. До края на полувремето Струмска слава взе леко инициативата и опита няколко нападения по левия фланг, но и те не спомогнаха за откриването на резултата през първата част в Перник.

Пет след подновяването на втората част Александър Златков се озова "очи в очи" с Леонтиев и шутира, но право в стража на "чуковете", който спаси. След малко повече от час игра Ангелов центрира от корнер, а Антон Славчев засече с глава, но бранител на Струмска слава спря пред голлинията. Топката отиде към Йосифов, който я изпрати към вратата, а тя рикошира, след което влетя във вратата на отбора от Радомир - 1:0 за Миньор. След повторенията пък стана ясно, че Мартин Костов подложи тялото си, след което топката влетя зад Петков.

Струмска слава се понесе в това да изравни резултата и го стори само пет минути по-късно. С акробатично изпълнение Стивън Кирилов намери капитана Николов, който стреля с глава и обърна кълбото по отличен начин, за да изравни резултата - 1:1.

В 86-ата след центриране от фал топката се озова в непокрития Кристиян Йосифов. Той шутира по диагонала с плътен удар, но не намери очертанията на вратата на гостите. В 89-ата минута вторият асистент - Михайлов, вдигна нелепо флага си за засада на Крис Вълчинов, след като ясно се видя, че Венци Василев покри линията и така Струмска слава се размина с втори гол в този мач.

FT / МИНЬОР - СТРУМСКА СЛАВА 1:1

1:0 Йосифов (63)

1:1 Николов (68)

Съставите

Миньор: 1 Даниел Леонтиев - 15 Мартин Атанасов 3 Антон Славчев 21 Венцислав Василев - КАПИТАН 24 Георги Купенов 5 Веселин Васев 23 Валентин Николов 30 Михаел Орачев 22 Мбуямба-Седрик Каломбо 10 Григор Долапчиев 18 Софиан Диа

Струмска слава: 12 Драгомир Петков - 77 Марио Дилчовски 91 Костадин Илиев 5 Мартин Костов 11 Денислав Мицаков 8 Георги Янев 20 Кристиян Китов 14 Димитър Стоянов 17 Стивън Кирилов 10 Александър Златков 2 Борислав Николов - КАПИТАН