Спортист и Миньор завършиха 1:1 в приятелски мач, който е част от зимната подготовка на двата отбора.

Мачът бе сравнително равностоен, като двата отбора си размениха силни моменти.

В 8-ата минута Спортист направи добра атака, която завърши с центриране в наказателното поле, но Георги Николов не успя да достигне до топката.

Футболистите на Миньор вкараха първи гол в 31-ата минута. Те се възползваха от грешка, при която стражът Мартин Величков опита пас към Петър Вуцов, топката бе пресечена и футболист на Миньор отбеляза.

Малко преди почивката резултатът можеше да бъде изравнен. Семерджиев стреля, стражът на Миньор първоначално изби, Лукас Мартинс се докопа до топката и стреля с глава, но вратарят на перничани отново я изби над гредата.

Изравнителното попадение падна в 77-ата минута. Тогава Илия Русинов стреля директно от пряк свободен удар и изнанада „жълто-черните“.

Лукас Мартинс също имаше възможност да вкара гол, финтира вратаря, но би над гредата.

Още утре Спортист ще изиграе още една контрола, като съперник е тима на ФК Банско, който започва в 13:00 часа.

СПОРТИСТ: Мартин Величков, Богдан Костов, Петър Вуцов, Павлин Чиликов, Дилян Георгиев, Александър Бастунов, Владимир Сиромахов, Владимир Семерджиев, Илия Русинов, Георги Николов, Лукас Мартинс (Пепе Дилан, Виктор Стойков, Симеон Чатов, Йоан Маринов, Сами Пилер, Кирил Янакиев, Габриел Александров, Филип Ангелов, Димитър Петров)