Отборът на Спартак Варна записа комфортна победа с 2:0 в домакинството си на Миньор Перник в двубой от 33-ия кръг на родната Втора лига. Георги Чукалов откри в 19-ата, а Иван Колев удвои в 76-ата минута, с което беше оформен и крайния резултат. Гостите завършиха срещата и в намален състав, след като Божидар Васев получи втори жълт и съответно червен картон в 72-ата минута.

„Соколите“ бяха по-добрия тим и контролираха развоя на срещата през цялото време и не оставиха шансове на тима на гостите за нещо по-интересно.

С този успех Спартак вече има 62 точки и по този начин се изравни по този показател с лидера в първенството Септември София и е все по-близо до завръщане в родния елит, като е и с мач по-малко от столичани. Миньор пък до голяма степен се прости с шансовете си за четвъртото място, което дава шанс за бараж за влизане в efbet Лига, като остава на седмото място с 51 точки. В следващия кръг варненци гостуват на третия във временното класиране Етър, докато „чуковете“, които записаха четвърта поредна загуба, приемат дубъла на ЦСКА 1948.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Христо Янев: Кои сме ние, че да пречим на когото и да е?

Срещата стартира в спокойно темпо с лек превес във владението на топката за домакините.

Първият удар към една от двете врати дойде в 12-ата минута, когато Виктор Митев стреля директно от пряк свободен удар от сериозна дистанция, но Никола Виденов плонжира в левия си ъгъл и улови топката.

Три минути след това Веселин Любомиров също шутира от солидна дистанция, но топката премина на сантиметри над напречната греда на Виденов.

В 18-ата минута домакините отново имаха чудесен шанс да открият резултата. Даниел Начев беше изпреварен от вратаря Виденов в наказателното поле, който изби топката, но играчите на Миньор не успяха да изчистят и тя попадна в Митев, който стреля пред дъгата на наказателното поле, но стражът на перничани улови.

Само минута по-късно обаче „соколите“ поведоха в резултата. Георги Бабалиев направи чудесен пробив отляво, като елиминира двама играчи на Миньор в лицето на Емил Ценов и капитана Андреас Васев, след което влезе в наказателното поле и шутира силно, но Виденов блокира. Начев стигна до топката, а след това се получи карамбол и тя попадна на пътя на Георги Чукалов на границата на вратарското поле, който с удар по тревата отбеляза за 1:0.

До края на първата част нови интересни ситуации липсваха и двата тима се оттеглиха на почивка при същия резултат.

През второто полувреме темпото на игра видимо спадна, а опасности пред двете врати изобщо нямаше. Стигна се единствено до един блокиран удар на Добромир Бонев за гостите, а малко след това Бабалиев отправи много неточен изстрел за домакините.

В 72-ата минута перничани останаха с човек по-малко, след като Божидар Васев закъсня с шпагата в краката на съперников футболист около центъра и получи втори жълт, съответно червен картон, и остави тима си с десет души на терена.

Само четири минути по-късно "соколите" подпечатоха усеха си с втори гол. Велислав Боев получи дълъг пас на левия фланг и елегантно преодоля двама противникови футболисти, след което влезе в наказателното поле и комбинира с Виктор Митев, който отправи изстрел, но Виденов спаси. Резервата Иван Колев обаче бе на точното място и направи добавка отблизо, която бе точна - 2:0.

До края срещата се доиграваше и Спартак записа много важна победа, с която се доближаха още повече до завръщане в родния елит.

FT | СПАРТАК ВАРНА – МИНЬОР ПЕРНИК  2:0

1:0 Георги Чукалов 19'

2:0 Иван Колев 76'

Червен картон: Божидар Васев (Миньор Перник) 72'