Отборите на Миньор Перник и Етър Велико Търново поделиха точките, след като завършиха при резултат 0:0 в мач от 9-ти кръг на Втора лига.

Антон Узунов
50 снимки

Първата ситуация дойде още в петата минута, когато при контраатака на Етър, домакините останаха в ситуация двама на един и Крум Стоянов беше изваден сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Леонтиев. В 9-тата минута след изчистена топка от корнер Слишков стреля силно от границата на наказателното поле, но ударът му срещна горната греда.

В 23-тата минута Етър отново имаше страхотен шанс за попадение, когато Крум Стоянов даде успореден пас на голлинията, но Живко Петков от около два метра не успя да засече добре топката и тя излезна в аут. В 38-мата минута Миньор не успя да изчисти добре топката и Николай Янков стреля, но отново Леонтиев спаси. В последната минута на полувремето вратарят на домакините отново трябваше да се намесва след удар с глава. Двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

В 66-тата минута дойде първото интересно положение за второто полувреме, когато Живко Петков стреля в наказателното поле, но вратарят на Миньор нямаше проблеми да спаси. Последва битка в центъра на терена, като и двата отбора опитваха да организират атаки, но им липсваше точност в последното подаване. Миньор се опитваше да владее топката повече, а Етър да контраатакува, но до края на мача двата отбора не съумяха да си отбележат голове и така завършиха при резултат 0:0

Ето и съставите на двата отбора:

Миньор Перник: 1. Даниел Леонтиев, 20. Божидар Томовски, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 30. Михаел Орачев, 15. Емил Ценов, 19. Християн Казаков, 10. Борис Тютюков, 5. Веселин Васев, 8. Кристиян Слишков, 9. Методи Костов

Етър ВТ: 13. Станислав Нисторов, 7. Кольо Станев, 15. Георги Ангелов, 17. Евгений Илиев,  9. Живко Петков, 25. Крум Стоянов, 28. Николай Янков, 34. Олег Димитров, 18. Радослав Терзиев, 23. Христо Митев,  20. Яни Пехливанов