Отборът на Септември София обърна Миньор Перник в последен мач от шестия кръг на Втора лига и го победи с резултат 3:1. В 16-ата Кристиян Слишков откри за гостиите, а в 28-ата Марио Илиевски изравни. В последната минута от първата част Димитър Костадинов даде аванс на домакините след точно изпълнена дузпа, а отново той бе точен от нова дузпа в 84-ата минута, с което бе оформен и крайния резултат.

Софиянци започнаха срещата колебливо, от което се възползваха гостите, които поведоха. След това обаче домакините се активизираха и обърнаха резултата още до почивката. През втората част те продължиха да държат контрола в мача и стигнаха и до трето попадение, което затвърди успеха им. С тази победа Септември събра актив от 7 точки и се намира на 9-ата позиция. Миньор остава седми с 10 пункта. В следващия кръг възпитаниците на Христо Арангелов гостуват на Янтра, докато тези на Юри Васев приемат Добруджа.

Домакините започнаха срещата по-активно и се задържаха повече в половината на своите гости.

В третата минута Димитър Костадинов стреля от пряк свободен удар, но над вратата на Даниел Леонтиев. Домакините продължиха да са по-дейни в началните минути в 10-ата Цветомир Вачев навлезе добре отдясно и стреля силно, но над вратата.

С първата си по-сериозна ситуация обаче гостите бяха тези, които поведоха. В 16-ата минута Илиян Илиев комбинира с Томислав Павлов пред наказателното поле. Капитанът пък изведе отлично в пеналтерията Кристиян Слишков, който овладя и след това реализира във вратата на Николай Банков – 0:1.

Малко след това обаче бе извършена принудителна промяна в състава на перничани. Илиян Илиев напусна контузен, а на негово място се появи Любомир Христов.

В 28-ата минута обаче Септември успя да изравни. Марио Илиевски върна топката назад за Асен Георгиев, който изчака малко и отправи чудесно извеждащо подаване за Илиевски. Полузащитникът напредна добре отдясно в наказателното поле, справи се с Тони Стоичков и с прецизен удар по тревата прати топката във вратата на Миньор – 1:1.

В 36-ата минута Асен Георгиев отправи добър удар извън наказателното поле, но малко покрайдясната греда на Леонтиев.

Четири минути преди края на първата част Слишков пробва изстрел, който попадна право в ръцете на Банков.

Минута преди края на първата част домакините стигнаха и до пълния обрат. Марио Илиевски намери в наказателното поле Димитър Костадинов, който бе оставен сам, а в опита си да го спре Антон Славчев го спъна и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Костадинов и с изпълнение в стил „паненка" направи обрата пълен – 2:1.

В добаването време на първите 45 минути отново Костадинов пробва хубав изстрел извън наказателното поле, но вратарят на Миньор Леонтиев се намеси брилянтно и изби в корнер.

Две минути след началото на второто полувреме Веселин Васев центрира в наказателното поле отдясно, където Томислав Павлов засече добре топката с глава, но тя премина покрай вратата на Банков.

В 53-ата минута домакините организираха чудесна контраатака, при която Кристиян Пешов напредна отдясно на скорост, след което насочи подаване наляво за Марио Илиевски, който стреля моментално с десния крак, но Леонтиев с крак изби в ъглов удар.

В 71-ата минута Даниел Гогов засече добре центриране отдясно на Андреас Васев в наказателното поле, но Банков спаси с крак.

Осем минути преди края на срещата Септември получи нова дузпа. Кристиан Тасков навлезе отдясно в наказателното поле на Миньор, където бе препънат от Павлин Чиликов и съдията отсъди втора дузпа. Костадинов се зае отново с изпълнението и с много сила в удара заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря – 3:1.

В добавеното време на срещата Иван Стоянов засече с глава центриране отляво,  след като изпревари Павлин Чиликов, но само късмета спаси Миньор от това да получи четвърти гол във вратата си.

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ – МИНЬОР ПЕРНИК 3:1

0:1 Кристиян Слишков 16'

1:1 Марио Илиевски 28'

2:1 Димитър Костадионв (дузпа) 45'

3:1 Димитър Костадинов (дузпа) 84'

Стартови състави на двата отбора:

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов, 15. Ангел Грънчов, 6. Асен Георгиев, 10. Димитър Костадинов, 25. Иван Стоянов, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 23. Мартин Ачков, 24. Стефан Гаврилов, 7. Цветомир Вачев

Старши треньор: Христо Арангелов

МИНЬОР ПЕРНИК: 1. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 2. Виктор Райчев, 3. Антон Славчев, 5. Веселин Васев, 15. Илиян Илиев, 8. Кристиян Слишков, 21. Стивън Милчев, 10. Томислав Павлов, 7. Калоян Йосифов