Септември София победи с 3:0 Миньор в откриващ мач на 32-ия кръг във Втора лига. Головете вкараха Марио Илиевски (59) и Айкут Рамадан (63, 65). С успеха столичани се изкачиха на второ място във временното класиране с равен брой точки с лидера Етър.

Домакините влязоха по-активно в мача, но не успяха да затруднят Димтър Шейтанов в началните минути. Столичани бяха близо до гола в 21-ата минута, когато хубаво центриране на Кристиян Пешов от левия фланг стигна до Атанас Кабов, но той не успя да преозолее Леонтиев. Шест минути след това Мартин Стойчев пак проби отляво и центрира прострелно в наказателното поле, където най-добре беше пласиран Павлин Чиликов и изби в корнер.

В 39-ата минута добра контраатака на Миньор доведе до опасен удар, който Шейтанов спаси. Впоследствие обаче бе вдигнат и флаг за засада.Минута преди почивката Марио Илиевски нахлу отдясно в наказателното поле и опита удар, който обаче беше блокиран.

Втората част започна с натиск на Септември и логично отборът от столицата поведе в 59-ата минута с гол на  Марио Илиевски. Вратарят на "чуковете" Леонтиев изби удар на Атанас Кабов от дистанция, но Марио Илиевски не кгреши при добавката за 0:1. При удара на Кабов обаче останаха съмнения за засада на северномакедонския нападател.

Четири минути по-късно столичани нанесоха втори удар. След центриране от корнер към близката греда Айкут Рамадан изпревари защитниците на домакините и с глава отклони топката във вратата на "чуковете" - 0:2.

В 65-ата минута домакините рухнаха напълно, след като получиха трето попадение. Марио Илиевски проби добре отляво и върна към точката на дузпата, където дебнеше Рамадан и с лекота прати топката в мрежата.

Перничани се опитаха да върнат поне един гол, но не успяха. Осеми минути преди края Веселин Васев получи тежка травма. Халфът на Миньор бе ударен в главата при борба за висока топка и се строполи на тревата. Лекарските екипи и на двата тима заобиколиха Васев и го изнесоха на носилка.

МИНЬОР - СЕПТЕМВРИ СФ 0:3

0:1 Марио Илиевски (59)
0:2 Айкут Рамадан (63)
0:3 Айкут Рамадан (65)

МИНЬОР ПЕРНИК: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев - к, 23. Павлин Чиликов, 24. Георги Купенов, 14.  Четин Садула, 15. Емил Ценов, 5. Веселин Васев, 19.  Християн Казаков, 30. Божидар Васев, 13. Добромир Бонев, 9. Методи Костов
Резерви: 99. Никола Виденов, 2. Виктор Райчев, 4.  Димитър Савов, 22. Ивайло Иванов, 28. Павел  Димитров, 21. Петър Войнов, 6. Симеон Русев,
Треньор Владимир Манчев

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров - к, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 22. Асен  Георгиев, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18.  Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 5. Мартин Стойчев
Резерви: 1. Николай Банков, 9. Валери Божинов, 20. Владислав Узунов, 23. Йоан Гаврилов, 15. Рафаил  Пърликов, 17. Симеон Александров, 25. Тиаго Филипе Барбоса Сампайо