Отборът на Струмска слава надви Миньор Перник с 2:1 в изключително нервен мач от 31-ия кръг на родната Втора лига. Домакините поведоха чрез Кристиян Китов, а през втората част Борислав Николов удвои. Последва гол на Божидар Васев, с който "чуковете" намалиха пасива си. В края на мача Миньор отбеляза изравнително попадение, което обаче бе отменено заради спорна засада. Тимът на Христо Янев завърши двубоя с двама души по-малко, след като Борис Тютюков и Антон Славчев си изработиха червени картони.

В 17-ата минута домакините стигнаха до първата добра възможност от началото на мача, когато Милислав Попович бе напът да се измъкне от противниковата защита, но Антон Славчев се намеси решително в последния момент и изби топката.

Само три минути по-късно радомирци изпълниха ъглов удар, а Кристиян Китов се извиси над всички и прати топката право в мрежата на Миньор.

В 26-ата минута Божидар Васев опита удар с левия крак от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай вратата на Струмска слава.

Малко след това последва нов шанс за домакините. Капитанът Борислав Николов подаде наляво към Богдан Костов, чийто удар обаче бе блокиран от защитник в "жълто-черно".

Втората част стартира с натиск на гостите. В 55-ата минута Емил Ценов стреля директно от пряк свободен удар. Въпреки далечната дистанция футболистът прати кълбото опасно близо до напречната греда на вратата на радомирци.

Секунди по-късно двама футболисти в "жълто-черно" се разминаха с топката, след като Четин Садула смени посоката, заблуждавайки противниковата защита, и центрира към наказателното поле, където обаче съотборниците му се бяха позиционирали лошо.

След час игра футболист на перничани шутира отдалеч, Драгомир Петков бе колеблив, но все пак отрази. Топката се озова в краката на Божидар Васев, който не успя да се възползва от хаоса в редиците на Струмска слава и от няколко метра стреля в тялото на стража.

В 73-ата минута домакините удвоиха аванса си. Богдан Костов извърши перфектен рейд по лявото крило и намери на празна врата Борислав Николов, който с лекота прати топката във вратата на Леонтиев за 2:0.

Десетина минути по-късно Божидар Васев успя да намали пасива на гостите, след като бе оставен напълно сам в наказателното поле и с прецизен удар разпечата мрежата на Драгомир Петков.

И тъкмо когато "чуковете" имаха подем в играта си, когато Борис Тютюков получи червен картон за удар без топка и остави отбора си с човек по-малко.

Секунди след това Миньор изравни резултата, но попадението бе отменено заради доста спорна засада. Наставникът на "чуковете" - Христо Янев, както и целият щаб на тима побесняха, което доведе до изгонването на специалиста.

В последните секунди на срещата Антон Славчев също бе изгонен, след като събори противников играч на тревата. Драмите продължиха дори след последния съдийски сигнал, когато се наложи Владимир Манчев да разтървава футболистите и съдийската бригада. Павлин Чиликов пък влезе в словесна разправа с феновете на домакините.

Така Струмска слава взе трите точки, а за Миньор остава разочарованието от втора поредна загуба.

Струмска слава - Миньор КР 2:1

1:0 Кристиян Китов 20'
2:0 Борислав Николов 73'
2:1 Божидар Васев 81'