Миньор победи с 1:0 Марица у дома в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Победното попадение вкара Методи Костов в 48-ата минута от дузпа. С успеха "чуковете" събраха 35 точки и поне временно излязоха начело в класирането. "Пиратите" са 9-и с 24 точки.

В 12-ата минута Християн Казаков проби през центъра и отправи опасен удар, който мина покрай вратата. В 17-ата минута домакините организираха отлична многоходова атака. Топката стигна до Казаков пред наказателното поле, но халфът стреля над вратата от удобна позиция. Четири минути по-късно Илия Николов улови удар с глава на Методи Костов.

В 32-ата минута Ивайло Иванов намери Божидар Васев в наказателното поле. Последният опита удар от въздуха, но Николов се справи.В 35-ата минута Ангел Грънчов бе оставен непокрит в наказателното поле на Миньор, но защитникът с глава стреля опасно покрай вратата.

В 42-ата минута след разбъркване в наказатателното поле топката стигна до Станислав Маламов. Той успя да отправи удар между краката на Божидар Васев, преодоля и вратаря Леонтиев, но Георги Купенов изчисти от голлинията.

В 48-ата минута Миньор поведе. Симеон Вешев изблъска в наказателното поле Божидар Васев. Главният рефер не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Медоти Костов, който не сбърка.

В 63-ата минута резервата Милен Танчев опита индивидуален пробив. Халфът отправи удар от границата на наказателното поле, но не затрудни особено Леонтиев. В 72-ата минута Андреас Васев изведе Иван Вълчанов отдясно. Крилото опита да преодолее Николов, но стражът изби. Малко преди края пред Методи Костов се откри отлична възможност да удвои, но Николов спаси.

Миньор – Марица 1:0

1:0 Методи Костов (48-дузпа)

Миньор: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 14. Четин Садула, 15. Емил Ценов (66 - 5. Веселин Васев), 30. Божидар Васев, 19. Християн Казаков, 13. Добромир Бонев (66 - 17. Иван Вълчанов, 9. Методи Костов,  22. Ивайло Иванов (81 - 2.Виктор Райчев)

Резерви: 99. Алекс Георгиев, 2. Виктор Райчев, 23. Павлин Чиликов, 5. Веселин Васев, 6. Любомир Христов, 8. Кристиян Слишков, 17. Иван Вълчанов

Треньор: Христо Янев

Марица: 12. Илия Николов, 24. Ангел Грънчов, 5. Димитър Аврамов, 7. Симеон Вешев (75 - 11. Илиян Йорданов), 22. Георги Иванов, 8. Александър Праматаров (75 - 6. Сами Мехмедов), 10. Веселин Марчев, 87. Мариян Тонев, 19. Мартин Газиев (59 - 13. Милен Танчев), 21. Станислав Маламов (83 - 77. Айкут Янъков), 17. Валери Домовчийски

Резерви: 33. Петър Начев, 77. Айкут Янъков, 11. Илиян Йорданов, 20. Йордан Пейчинов, 13. Милен Танчев, 6. Сами Мехмедов, 23. Теодор Фърков

Треньор: Николай Димитров

Ж.к: Александър Праматаров, Ангел Грънчов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Валери Домовчийски, Георги Иванов (Марица)