Отборът на Миньор Перник постигна категорична победа с 3:0 в гостуването си на Струмска слава в двубой от 11-ия кръг на родната Втора лига. Емил Ценов откри в добавеното време на първата част, а Кристиян Слишков удвои в 73-ата минута. Борис Тютюков оформи класиката и крайния резултат в 85-ата минута с красиво попадение. Двата тима дзавършиха срещата с човек по-малко, след като в 87-ата минута Мартин Костов и Михаел Орачев бяха изгонени с директни червени картони.

По този начин Миньор вече събра 13 точки и се изкачи над опасната зона, на 13-а позиция, а Струмска слава остава 10-и с 16 точки. В следващия кръг перничани приемат лидера Спартак Плевен, докато радомирци гостуват на дубъла на ЦСКА 1948.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Първата по-интересна ситуация дойде в 14-ата минута, когато капитанът на гостите Венцислав Василев влезе много остро в краката на Георги Янев, което изнерви домакинската публика. В крайна сметка той получи само жълт картон и се размина с по-сериозно наказание, въпреки че след влизането си изрита топката, а след това реагира бурно и срещу съдията.

Първата пък реална голово възможност бе за гостите от Перник. В 23-ата минута Кристиян Слишков центрира отлично от свободен удар на втора греда, където Методи Костов се извиси и отправи удар с глава, който летеше опасно към вратата, но вратарят на радомирци Драгомир Петков успя да избие с една ръка над напречната греда в ъглов удар.

В 31-ата минута Миньор стигна до нов шанс за попадение. Михаел Орачев центрира на втора греда, където Георги Купенов стигна до топката, овладя я и опита да стреля от малък ъгъл, но Петков скъси дистанцията и парира в корнер.

По-добрата игра на гостите даде резултат точно преди края на първата част. В първата минута от добавеното време те организираха опасна контраатака, при която Слишков намери Веселин Васев отдясно в наказателното поле, който пък пусна пас по тревата към точката за дузпа, където Емил Ценов овладя, финтира Марио Дилчовски и със силен изстрел отбеляза във вратата на Петков – 0:1.

В началото на втората част домакините от Струмска слава погледнаха по-смело в атака, като Янев и Тунгаров стреляха от далечна дистанция, но твърде неточно.

В 59-ата минута Венци Василев направи решителен шпагат пред капитана на домакините Борислав Николов, останал на чиста голова позиция.

В 73-ата минута Миньор удвои преднината си чрез Кристиян Слишков. Методи Костов беше намерен в наказателното поле и запази топката срещу Румен Сандев. Двамата паднаха на земята, след което последва шут, при който стражът на Струмска слава се намеси. При добавката на Слишков обаче Драгомир Петков нямаше какво да направи и топката влезе във вратата му за втори път.

Седем минути преди края на редовното време перничани удариха греда. Резервата Мартин Петков центрира от ъглов удар, получи се неразбирателство в наказателното поле на първа греда и топката се отби от левия страничен стълб на Петков.

В 85-ата минута Борис Тютюков направи резултата класически с прекрасен удар от границата на наказателно поле. Петков центрира отдясно към границата на наказателното поле, където Калоян Йосифов свали топката за нападателя, който пък стреля с левия си крак от движение и прати кълбото по неспасяем начин за стража на домакините.

Две минути по-късно се заформи здраво меле между футболистите на двата тима. След бутане и ритане в крайна сметка с червени картони бяха изгонени Мартин Костов от домакините и Михаел Орачев от гостите.

До края на се случи нищо по-интересно и Миньор записа важна победа.

FT | СТРУМСКА СЛАВА – МИНЬОР ПЕРНИК  0:3

0:1 Емил Ценов 45+1'

0:2 Кристиян Слишков 73'

0:3 Борис Тютюков 85'

Червени картони: Мартин Костов (Струмска слава) 87'; Михаел Орачев (Миньор Перник) 87'