Отборът на Миньор надви Струмска слава с 3:0 в среща от 12-и кръг на Втора лига. И трите попадения за домакините бяха дело на Божидар Васев, който се разписа в 9-а, 47-а и 61-а минута на мача.

Двубоят привлече вниманието с ексцесиите преди началото, след като футболист на гостите - Борислав Никифоров, бе пребит от фенове на "чуковете" и бе приет в болница.

Антон Узунов
21 снимки

За разлика от часовете преди мача, минутите след първия съдийски сигнал бяха спокойни. Домакините организираха добра атака в шестата минута, която обаче бе спряна от навременна намеса на Драгомир Петков.

Резултатът бе открит в деветата минута на мача, след като Калоян Йосифов се възползва от огромното свободно пространство на левия фланг и необезпокояван подаде към Божидар Васев, който прати кълбото право в мрежата на Струмска слава.

Струмска слава опита да отговори, организирайки няколко добри атаки, но без успех. След четвърт час игра главно действащо лице отново бе Васев, който отправи атрактивен, но неточен изстрел към вратата.

В края на първата част Методи Костов напредна добре и подаде към Християн Казаков, който като по чудо не успя да вкара от изключително близка дистанция.

Второто полувреме започна с гол за "чуковете". Божидар Васев се озова на стрелкова позиция и с диагонален удар матира Петков за втори път.

В 62-ата минута домакините направиха резултата класически, след като Андреас Васев проби отдясно и намери брат си Божидар, който бе оставен непокрит в наказателното поле. Офанзивният футболист не сбърка от няколко метра и опъна мрежата за 3:0.

След час игра гостите пропиляха най-добрата си възможност, след като капитанът на тима - Борислав Николов, не успя да отиграе.

Така Миньор събра 26 точки и продължава да диша във вратовете на Хебър и Етър. Струмска слава пък остава на пето място с 23 пункта.

Миньор - Струмска слава  КР 3:0

1:0 Божидар Васев 9'
2:0 Божидар Васев 47'
3:0 Божидар Васев 61'