Миньор Перник завърши с победа лагера си в Етрополе. "Жълто-черните" се наложиха с 2:1 над местния Чавдар в четвъртата си контрола от подготвителния период. До началото на първенството възпитаниците на Христо Янев ще се готвят при домашни условия.

"Чуковете" откриха резултата още в 6-та минута. Методи Костов бе отлично пласиран при центриране от корнер на Божидар Васев и не остави никакви шансове за вратаря на домакините. Миньор продължи да е по-активния тим и в 25-та минута стигна до второ попадение. Многоходова атака по левия фланг завърши с удар на Божидар Васев. Вратарят на домакините изби, но топката попадна в краката на Андреас Васев, за когото бе лесно да се разпише - 2:0.

През втората част Христо Янев направи няколко смени, а темпото на игра в редиците на перничани спадна. Това позволи на момчетата на Йордан Юруков да намалят резултата. В 60-та минута след корнер Георги Юруков с глава оформи крайното 2:1.