Миньор Перник и Спартак Плевен не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 0:0 в двубой от 12-ия кръг на родната Втора лига. Домакините бяха по-активни през по-голямата част от двубоя, а към края на второто полувреме и гостите създадоха няколко добри ситуации, но така и гол не падна.

По този начин тимът на Красимир Бислимов събра актив от 21 точки, което им отрежда второ място във временното класиране. "Чуковете" пък са на 12-а позиция с едва 14 пункта.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

start-photo.bg
44 снимки

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите още във втората минута. Ивайло Иванов центрира отляво в наказателното поле, където Мартин Иванов изпревари вратаря Богомил Цинцарски, но ударът му с глава мина покрай дясната греда.

Минута по-късно Емил Ценов стреля опасно директно от пряк свободен удар от дистанция, но кълбото премина на сантиметри от лявата греда Цинцарски.

Миньор натискаше в началото и в десетата минута създаде чудесно положение за попадение. Кристиян Слишков центрира отдясно в наказателното поле, където Георги Купенов опита да играе с глава, но бе блокиран. Впоследствие се стигна до карамбол, а топката стигна до Антон Славчев, който шутира от непосредствена близост, но право в Цинцарски, който блокира и след това улови.

В 29-ата минута Ценов стреля отново от дистанция, но покрай вратата в аут.

Две минути по-късно Мартин Петков пробва късмета си от пряко свободен удар на добра позиция пред наказателното поле, но покрай дясната греда на Цинцарски.

В 36-ата минута Спартак организира една от малкото си хубави атаки, при която Мартин Стоилов изведе отлично зад защитата на домакините Боримир Карамфилов, който с хубав удар прати топката във вратата на Даниел Леонитиев, но бе вдигнат флага за засада, а повторенията показаха, че нападателят на гостите наистина е бил в нередовна позиция.

Три минути преди края на първата част Слишков центрира отдясно в наказателното поле, където на точката за дузпа  Методи Костов се извиси и стреля с глава, но право в обсега на вратаря.

През второто полувреме темпото на игра спадна значително и положения пред двете врати липсваха.

Чак в 74-ата минута Спартак създаде опасна атака, при която резервата Васил Шопов технично с пета изведе в наказателното поле отдясно Виктор Иванов, който финтира Купенов, но впоследствие бе блокиран. Последва Клаубер Сантана шутира към далечния ъгъл, но в аут.

Секунди след това Преслав Антонов бе изведен по прекрасен начин в наказателното поле отдясно и стреля към вратата, но Леонитиев спаси.

Миньор обаче също отговори с опасна атака в 79-ата минута, когато Методи Костов свали с глава дълго подаване пред наказателното поле за Борис Тютюков, който стреля от отлична позиция, но неточно.

Четири минути преди края на мача капитанът на „чуковете“ Венцислав Василев бе изгонен от главния съдия Петър Кузев.

В 90-ата минута Васил Божинов проби отдясно, след което центрира в наказателното поле към Васил Шопов, който от перфектна позиция не успя да донесе трите точки на Спартак. В тази ситуация стражът на домакините Даниел Леонтиев демонстрира рефлекс, избивайки кълбото в корнер.

FT | МИНЬОР ПЕРНИК – СПАРТАК ПЛЕВЕН  0:0