Отборът на Миньор постигна минимална победа с 1:0 над един от лидерите във Втора лига Локомотив София. На стадиона в Перник домакините се наложиха благодарение на попадението на резервата Мирослав Будинов, който се разписа в 86-ата минута след прекрасна асистенция на Борис Галчев.

Така столичните железничари пропуснаха възможността да се изравнят по точки с лидера Пирин Благоевград, който вчера победи състава на Лудогорец 2.

Чистите положения пред двете врати не изобилстваха, но все пак тимът на Христо Янев показа повече характер и се възползва от грешка в отбраната на гостите, за да може Будинов да се разпише във вратата на Божидар Митрев.

Антон Узунов
42 снимки

В 8-ата минута гостите стигнаха до интересна ситуация, в чиято основа бе Николай Цветков. Нападателят стреля опасно от границата на наказателното поле, но след рикошет топката попадна в неговия съотборник Семерджиев, който обаче бе в засада в момента на изстрела.

Първият половин час от срещата предложи твърде малко опасни моменти пред двете врати, като единственият точен изстрел дойде в 28-ата минута, когато Николай Цветков се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, който сам си изработи. Той стреля от около 20 метра фронтално срещу вратата, но право в ръцете на вратаря.

Едва в 37-ата минута домакините погледнаха по-сериозно към вратата на Локомотиви стигнаха до удар. Ветеранът Борис Галчев стреля от добра позиция, но не намери рамката на вратата.

Пет минути преди края на първата част дойде и най-сериозното положение през първото полувреме. След добра контраатака за гостите, Ферари изведе Диков отдясно, но той заложи на силата и прати топката високо над вратата.

В ответната атака Миньор също бе близо до гол, но Орачев се намеси ключово, след като изчисти топката в корнер след удар на Васев.  Отново Орачев трябваше да блокира опасен удар на Слишков две минути по-късно.

Решителният момент в мача дойде почти в края. Миньор стигна до скъпоценния гол в 86-ата минута и бе изработен от опитните Борис Галчев и Миро Будинов. Халфът бе изведен по десния фланг, и въпреки че трудно догони топката до аутлинията, успя да центрира много добре в наказателното поле, където Будинов бе оставен абсолютно непокрит. Нападателят стреля с десния крак и прати топката покрай Митрев за 1:0.

FT / МИНЬОР – ЛОКО СФ 1:0 • програма и резултати • класиране

1:0 Мирослав Будинов 86'