Миньор Перник надви Марица Пловдив с 2:0 в мач от 35-ия кръг на родната Втора лига с голове на Борис Тютюков и Запро Динев и донесе трите точки на наставника Христо Янев, който днес празнува своя рожден ден.

Първата възможност бе за домакините, които още в третата минута можеха да променят нулата, но Валери Домовчийски не намери добре центриране. Три минути по-късно обаче "чуковете" съумяха да открият чрез гол на Борис Тютюков, който засече пас на Добромир Бонев и с точен удар изведе своя тим напред.

В средата на първата част Веселин Марчев овладя трудна топка и стреля от центъра на наказателното поле, но опитът му бе неточен.

В 73-ата минута Петър Атанасов пропиля най-чистата възможност за домакините в двубоя, след като от страхотна позиция стреля право в противниковия страж. Десетина минути преди края на редовното време Веселин Марчев стреля с глава над напречната греда.

В 88-ата минута Запро Динев прати топката за втори път в мрежата на Илия Николов. Божидар Васев опита технично да прехвърли вратаря на Марица, но със сетни усилия Николов докосна топката, но връхлитащият Динев прати кълбото в опразнената врата.

Марица - Миньор КР 0:2
0:1 Борис Тютюков 6'
0:2 Запро Динев 88'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Марица: 86. Илия Николов, 20. Йордан Пейчинов, 19. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 7. Симеон Вешев, 8. Александър Праматаров, 17. Валери Домовчийски (к), 10. Веселин Марчев, 87. Мариян Тонев, 21. Станислав Маламов, 29. Янко Ангелов

Треньор: Николай Димитров

Миньор: 99. Никола Виденов, 20. Андреас Васев (к), 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 22. Ивайло Иванов, 15. Емил Ценов, 19. Християн Казаков, 30. Божидар Васев, 13. Добромир Бонев, 14. Четин Садула, 10. Борис Тютюков

Треньор: Христо Янев

Съдия: Иван Иванов