Миньор Перник победи Спартак Варна с 1:0 у дома в последен мач от 14-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в срещата реализира Божидар Васев в 39-ата минута.

С успеха „чуковете” събраха 29 точки и излязоха на трето мястото във временното класиране, изпреварвайки днешния си съперник. „Соколите” имат 27 точки.

В 13-ата минута "соколите" имаха отлична възможност да поведат в резултат. Георги Георгиев бе изведен сам срещу Даниел Леонтиев. Той напредна, прехвърли стража, но не уцели рамката на вратата. В 21-ата минута вратарят на домакините отрази шут от далечна дистанция на Янчо Андреев.

В 39-ата минута Ивайло Василев проби отляво и центрира в наказателното поле. Божидар Васев не успя да нанесе хубав удар, отигравайки с рамо, но все пак насочи топката в левия ъгъл и не остави шансове на Християн Славов. Това бе негов седми гол от началото на сезона и такъв в четвърти пореден мач на Миньор.

В началото на второто полувреме Архан Исуф се оказа на стрелкова позиция пред границата на наказателното поле, но стреля в аут. В 53-ата минута Веселин Васев бе оставен непокрит на 5-6 метра от вратата на домакините, но не успя да нанесе голов удар с глава. Три минути по-късно опасен удар с глава на Генади Луго мина покрай вратата.

В 71-ата минута Християн Казаков получи отлично центриране отдясно, овладя топката, но Даниел Начев с отлична намеса предотврати голов удар. Три минути по-късно Янчо Андреев центрира от пряк свободен удар, Иван Пенев продължи към Иван Колев, който шутира опасно, но покрай вратата.

В 85-ата минута "чуковете" бяха близо до втори гол. Християн Казаков проби отдясно и пусна успореден пас за резервата Виктор Райчев. Защитникът обаче от няколко метра не успя да засече във вратата. В продължението на мача Даниел Начев се озова на отлична позиция, но прати топката в аут.

Миньор – Спартак Вн 1:0

1:0 Божидар Васев (39)

Стартови състави:

Миньор: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев, 3. Антон Славчев, 24. Георги Купенов, 28. Ивайло Иванов (57 - Четин Садула), 5. Веселин Васев (88 - Павлин Чиликов), 15. Емил Ценов, 20. Божидар Васев, 19. Християн Казаков (88 - Любомир Христов), 17. Иван Вълчанов (70 - Виктор Райчев), 13. Добромир Бонев (70 - Кристиян Слишков)

Резерви: 99. Алекс Георгиев, 2. Виктор Райчев, 6. Любомир Христов, 23. Павлин Чиликов, 8. Кристиян Слишков, 14. Четин Садула, 9. Методи Костов

Треньор: Христо Янев

Спартак Вн: 12. Християн Славов, 83. Иван Пенев, 6. Генади Луго, 2. Велислав Боев (86 - Мартин Янакиев), 13. Архан Юсуф, 10. Янчо Андреев, 8. Георги Георгиев (62 - Даниел Начев), 17. Цветан Илиев, 9. Мехмед Мехмед (72 - Александър Стефанов), 27. Иван Колев, 7. Георги Бабалиев (72 - Никола Борисов)

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 15. Мартин Янакиев, 19. Никола Борисов, 3. Ибрям Ибрям, 24. Георги Божилов, 45. Даниел Начев, 22. Александър Стефанов

Ж.к:Георги Купенов, Веселин Васев (Миньор); Мехмед Мехмед, Иван Колев (Спартак Вн)