Марица Пловдив постигна трудна домакинска победа с минималното 1:0 над Миньор Перник в двубой от 15-ия кръг във Втора лига. Единственото и победно попадение реализира Петър Атанасов в 52-ата минута.

Като цяло сблъсъкът не предостави много интересни ситуации пред двете врати, като преобладаваше повече битката на терена.

С този успех Марица вече има 22 точки и се изкачи до седмата позиция, докато Миньор остава със 17 пункта на 12-ото място. В средващия кръг "пиратите" гостуват на дубъла на ЦСКА 1948, а в същото време "чуковете" приемат Созопол.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Първият удар в срещата дойда в третата минута, когато Станислав Маламов шутира към вратата на Даниел Леонтиев, който обаче улови без особени проблеми.

Миньор отговори бързо и можеше да поведе в седмата минута. Тогава Емил Ценов центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле, където топката не беше добре изчистена и попадна на десния крак на Мартин Петков, който шутира много силно, но кълбото прелетя много малко над напречната греда на Илия Николов.

Като цяло в следващите минути липсваха интересни ситуации пред двете врати, а в 39-ата минута Борис Тютюков влезе навътре и стреля ниско към вратата, но покрай дясната греда на Николов.

В добавеното време на първата част Петър Атаносов центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле, където Леонтиев не изби по най-добрия начин топката, която попадна в Маламов, но той стреля високо над вратата.

Седем минути след началото на второто полувреме Марица успя да поведе в резултата. Гостите организираха контраатака, при която капитанът Валери Домовчийски се справи блестящо на центъра, задържа добре топката, справи се с Веселин Васев и даде чудесен пас за Петър Атанасов отляво, който влезе в наказателното поле и стреля през Антон Славчев към далечния горен ъгъл и бе точен за 1:0.

В 66-ата минута резервата Калоян Йосифов опита удар от сериозна дистанция, който излизаше в аут, но вратарят Николов реши да играе на сигурно и изби в корнер.

Двадесет минути преди края на редовното време се стигна до разбъркване в наказателното поле на Марица след центриране на Александър Праматаров от свободен удар, където Антон Славчев бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата, но изстрелът му с глава не беше точен. В суматохата се получи неприятен удар глава в глава между Мартин Газиев и Георги Купенов.

В 74-ата минута Радослав Апостолов получи отляво, а след това комбинира в центъра с Милен Танчев, който шутира пред дъгата на наказателното поле, но прекалено встрани от лявата греда на Леонтиев.

Десет минути преди края на редовното време домакините направиха огромен пропуск, след като Радослав Апостолов бе оставен съвсем сам и засече центриране от корнер във вратарското поле, но не успя да уцели рамките на вратата.

До края нови интересни ситуации липсваха и Марица се поздрави с успеха.

FT | МАРИЦА ПЛОВДИВ - МИНЬОР ПЕРНИК  1:0

1:0 Петър Атанасов 52'