Кариана Ерден победи с минималното 1:0 Миньор Перник като гост и по този начин изпревари Локомотив София по голова разлика на първото място във Втора лига. Победният гол бе дело на Владислав Цеков.

В шестата минута Дамянов нахлу от десния фланг и стреля по диагонала, но Леонтиев успя да избие в ъглов удар. При последвалото изпълнение обаче топката бе изчистена напред без проблем.

В 17-ата минута Борислав Дамянков опита пробив от същото място и опита късмета си, но след рикошет се стигна до корнер, който обаче не представляваше опасност за вратата на перничани.

7 минути по-късно Божилов намери Йосифов пред наказателното поле и вторият шутира, но право в ръцете на Станев.

В 34-ата минута Божилов опита далечен изтрел с десния крак, но той бе неточен и мина над вратата.

В 58-ата минута Николай Дичев се включи по отличен начин на контраатака и намери Търтов, който нахлу отляво, подаде към Игнатов в центъра на наказателното поле и стреля. Ударът му бе блокиран, но при добавката Цеков бе на точното място в точното време, за да открие резултата - 0:1.

В 68-ата минута "чуковете" изпълниха ъглов удар към близката греда, но Жустино изчисти.

В 75-ата минута Игнатов шутира по посока на вратата, но прекалено силно и неточно.

В последната минута на добавеното време Кариана спечели корнер, но реши да изпълни късно и да задържи стратегически топката.

Миньор Перник: Леонтиев, Райчев, Стоичков, Васев, Славчев, Христов (Илиев' 65), Методиев (Будинов' 77), Гогов, Слишков, Божилов (Нетов' 77), Йосифов.

Резерви: Георгиев, Киров, Чиликов, Милчев, Нетов, Будинов, Илиев.

Старши треньор: Христо Янев

Кариана Ерден: Станев, Цолов, Николов, Дичев, Предев, Мичев (Касарото' 72), Личев, Игнатов, Дамянов, Търтов (Илиев' 87), Цеков (Мендеш' 62).

Резерви: Весков, Апостолов, Касарото, Пиеров, Илиев, Мендеш.

Старши треньор: Веселин Великов

Стадион: "Миньор"

Главен съдия: Валентин Станчев