Отборът на Добруджа победи гостуващия на стадион "Дружба" тим на Миньор Перник след обрат до 3:2 в страхотен двубой от 37-ия кръг на родната Втора лига. Борис Тютюков откри в 22-ата, а Андриян Димитров изравни в 73-ата минута. Веселин Васев даде нов аван на гостите в 76-ата, но Соу Яя отново възстанови паритетата само две минути по-късно. Именно Соу пък донесе пълния обрат и трите точки за домакините в 81-ата минута.

Alexander Stoyanov / LAP.bg
20 снимки

След тази загуба шансовете на Миньор за промоция в елита почти се изпариха. Перничани остават на 5-о място с актив 60 точки, а Етър се намира на четвърта позиция и, ако спечели поне една точка в последните си два мача, ще си гарантира минимум бараж за участие в efbet Лига.

"Чуковете" ще прибавят служебно 3 точки към своя актив, тъй като по програма тогава е двубоят с Левски Лом. Добруджа вече има 45 пункта и се изкачи на 11-о място в таблицата, като в последния кръг гостуват именно на Етър.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Треньорът на Добруджа: Не съм доволен

Христо Янев: За мен сезонът беше успешен​

Първата опасна ситуация в мача дойде в шестата минута, когато гостите организираха добра атака отдясно, а след това топката стигна до Християн Казаков в центъра, който стреля коварно по тревата от около 23 метра, но вратарят Димитър Илиев плонжира и изби изстрела в долния му десен ъгъл в корнер.

Добруджа отговори с хубава атака в 11-ата минута. Тогава Денислав Станчев проби отлично по левия фланг, стигна до наказателното поле и комбинира със Стефан Митев, който обаче не успя да нанесе добър изстрел и топката бе уловена от Никола Виденов.

В 22-ата минута Миньор взе аванс в резултата. Християн Казаков беше изеден отляво в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, а Борис Тютюков изпревари вартаря Илиев и засече във вратата за 0:1.

В началото на втората част положения пред двете врати нямаше, като единствено малко след час игра именно голмайсторът Тютюков получи отлично подаване в наказателното поле, но изстрелът му с глава премина над вратата.

Истинско голово шоу обаче настъпи между 73-ата и 81-ата минута, когато паднаха цели четири попадения.

Първо, в 73-ата минута Добруджа изравни. Резервата Яя Соу успя с глава да изведе Андриян Димитров, който влезе отляво в наказателното поле, премина покрай вратаря и на празна врата изравни за 1:1.

Само три минути след това отново перничани излязоха напред в резултата. Казаков центрира от свободен удар, отляво на наказателното поле, където влезлият като резерва Веселин Васев се извиси над всички и с чудесен удар с глава прониза вратата на домакините за 1:2.

120 секунди по-късно Добруджа отново възстанови равенството. Мартин Максимов задържа добре топката отляво на наказателното поле и комбинира с Григоре Кошкодан, който центрира на границата на вратарското поле, а там Соу изпревари Георги Купенов и засече във вратата на Виденов – 2:2.

В 81-ата минута Добрдужа стигна и до пълния обрат, а отново Соу беше героят. След центриране от свободен удар вратарят Виденов не се намеси по най-добрия начин, което позволи на Лазаров да овладее и след това центрира в малкото наказателно поле, където най-съобразителен се оказа Соу и със странична ножица отбеляза за втори път, с което оформи и крайния резултат от 3:2.

FT | ДОБРУДЖА – МИНЬОР ПЕРНИК  3:2

0:1 Борис Тютюков 22'

1:1 Андриян Димитров 73'

1:2 Веселин Васев 76'

2:2 Соу Яя 78'

3:2 Соу Яя 81'