ЦСКА уплътни двуседмичната пауза между шампионата и двубоя си за Sesame Купа на България срещу Гигант Съединение  с разгром в контрола срещу Миньор Перник. „Червените“ победиха втородивизионния тим с 6:0 на базата си в Панчарево.

Кареасо отбеляза единствения гол през първата част, когато над 22-мата на терена се изливаше обилен дъжд. През второто полувреме лидерът в efbet Лига отбеляза още цели пет попадения. Морено удвои, а малко по-късно и Гарсес намери място сред голмайсторите. Влезлият от пейката Назон се възползва от груба грешка в пернишката защита за 4:0, а бившият защитник на ЦСКА Венци Василев си отбеляза автогол в 81-ата минута за 5:0. Крайният резултат оформи Амос Юга.

startphoto.bg
100 снимки

Около десетата минута на мача дойде първия точен удар. Той бе дело на Йосифов от перничани, но не затрудни Евтимов. Малко по-късно "червените" стигнаха до най-чистата ситуация в двубоя до този момент. Гарсес бе изведен сам срещу Колев от Морено, но стреля право в краката на вратаря на Миньор.

В 27-ата минута Минков едва не засече успоредно подаване по земя от Тибо Вион, разходило се на около метър от голлинията на вратата на "чуковете".

Малко след изминаването на половин час игра ЦСКА откри. Бисмарк получи добър пас в наказателното и с човек на гърба си намери Кареасо, който без забавяне прати топката в мрежата.

Вион пък имаше шанс да направи 2:0 от пряк свободен удар, но стреля в средата на вратата и Колев изби.

Втората част започна спокойно и без почти никакви опасности пред двете врати. Иванов опита удар от границата на пеналта с левия крак, но кълбото мина над напречната греда.

Четвърт час след началото на второто полувреме "червените" удвоиха чрез Морено. Колумбиецът получи страхотен извеждащ пас от Вион, преодоля вратаря на перничани и само насочи топката в опразнената врата.

Само четири минути след гола на Морено и Гарсес намери мрежата за 3:0. Бразилецът навлезе отдясно към наказателното поле и опита двойно подаване, което не се получи. С щастлив рикошет топката се озова отново у него и останал сам срещу стража на Миньор не сбърка.

Назон направи 4:0 около 20 минути преди края на редовното време, когато пресече пас на бранител жълто към вратаря Колев. Хаитянинът излъга стража и също като Морено при втория гол, само търкулна топката във вратата.

LAP.bg
28 снимки

След своето попадение Назон можеше да запише и дубъл във вратата на пернишкия тим, но от добра позиция стреля в центъра на вратата. Впоследствие Морено можеше също да отбележи своя втори гол, но не улучи вратата.

Петият гол във вратата на Миньор падна в 81-ата минута. Тогава Венци Василев засече нескопосано центриране отляво на Минков и заби топката в собствената си врата.

Капитанът на ЦСКА Амос Юга пък оформи крайното 6:0 около три минути след автогола на Василев. Удар на Линдсет бе блокиран с тяло, но топката попадна у Юга, който от втория "червен" опит за гол в тази атака бе точен.

FT / ЦСКА - МИНЬОР 6:0

1:0 Кареасо 32`

2:0 Морено 60`

3:0 Гарсес 64`