Локомотив Сф постигна петата си победа в петте контроли досега, като надви Миньор Пк с 3:1.

Проверката се игра на изкуствения терен на спортния комплекс на Локомотив в столицата пред стотина зрители.

Перничани – четвърти в Югозападната Трета лига и с амбиции за промоция, се опънаха на 11-ия във Втора лига, но в крайна сметка отстъпиха. Гостите от миньорския град имаха по-малко на брой, но по-опасни голови ситуации, като четири пъти техни нападатели излизаха сами срещу вратаря. Ковачев и Тошкин обаче не успяха да оползотворят тези положения.

Първото полувреме приключи без голове, а наставникът на Локо Сф Явор Вълчинов включи през втората част общо 13 нови играчи, докато перничани направиха 6 смени. Въпреки че през второто полувреме локомотивци разчитаха на по-голям брой неопитни момчета, отколкото през първото, именно тогава те стигнаха до успеха си с 3:1.

В 56-ата минута Бузукис открадна топката в средата на терена, подаде към Григоров, а той изведе Илия Димитров в голова позиция за 1:0.

В 67-ата минута отново преотстъпеният от Левски нападател излезе в изгодна ситуация и с удар покрай вратаря вкара втория си гол в мача – 2:0.

Две минути след това при успоредно центриране пред вратата на Локомотив Емил Виячки засече топката в собствената си врата за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Александър Манолов в 90-ата минута, когато оползотвори пас на Мартин Вълчинов.

Следващата контрола на Локо Сф е срещу Славия на 15 февруари от 14 ч. на „Овча купел“.

ЛОКО СФ – МИНЬОР ПК 3:1

1:0 Илия Димитров 56, 2:0 Илия Димитров 67, 2:1 Емил Виячки 69-автогол, 3:1 Александър Манолов 90

ЛОКО СФ: Любенов, Пунев, Зюмбюлев, Горанов, Орачев, Н. Иванов, Александров, Васев, Мисяк, Пеев, Д. Георгиев /Др. Петков, Хадзилиадис, Паскалев, Николов, Виячки, Бузукис, Б. Христов, Вълчинов, Манолов, Григоров, Ил. Димитров, Милошев, Джамов/ Старши треньор – Явор Вълчинов

МИНЬОР: Леонтиев, Парашкевов, Митревски, Динов, Киров, Илиев, Василев, Г. Ризов, Бахъров, Павлов, Ковачев /Ал. Георгиев, Д. Гогов, Вл. Гогов, Томов, Тошкин, Стефанов/ Старши треньор – Петър Анестиев