Локомотив Сф надви с 2:0 гостуващия Миньор Пк в контрола, играна при 35-градусова жега в столицата.

В 5-ата минута Локомотив откри чрез завърналия се от проби в Израел Илия Димитров. Той получи топката от фланга, откъдето бе центрирана от Виктор Райчев и с глава направи 1:0.

Горещото време и тренировъчният мач предопределиха бавното темпо, в което опасностите не бяха много. Най-чистата се разкри отново пред Илия Димитров, но той стреля встрани от вратата на Миньор.

Така полувремето завърши при минимално водачество на железничарите.

Миньор не отстъпваше много на своя по-елитен съперник и изработи най-добрата си атака в 55-ата минута, когато Кристиян Слишков стреля от 7-8 метра, но Ивайло Яначков захлупи топката пред голлинията.

Много хубава атака сътвориха в 62-ата минута двамата нападатели на Локо Сф Атанас Курдов и Илия Димитров. Първият копна топката към втория, но вратарят Георгиев отрази удара с глава на Димитров.

В 86-ата минута Марио Йорданов излезе под ъгъл срещу вратата на Миньор, о резервният страж Първанов отрази удара му. После и Миньор имаше добра възможност, но Витков априра диагоналния удар на Парашкевов.

В последната минута след изпълнение на пряк свободен удар отляво топката попадна у Марио Йорданов, който пред голлинията реализира за крайното 2:0.

Така Локо Сф победи Миньор, а в събота от 18 ч. отново в „Надежда“ ще изиграе заключителната си контрола – срещу Струмска слава.

ЛОКО СФ – МИНЬОР ПК 2:0

1:0 Илия Димитров 5, 2:0 Марио Йорданов 90

ЛОКО СФ: 24 Ивайло Яначков, 3 Евгени Зюмбюлев, 23 Емил Виячки, 7 Александър Александров, 21 Виктор Райчев, 9 Илия Димитров, 15 Иво Иванов, 6 Галин Ташев, 8 Стоян Кадифчин, 18 Николай Цветков, 20 Атанас Курдов /Резерви: 1 Цветомир Витков, 13 Кристиян Николов, 26 Красимир Милошев, 19 Марио Йорданов, 11 Денис Стоилов, 10 Илиян Стефанов, 16 Стефан Аличков, 17 Джорджи Димитров/ Старши треньор – Младен Додич

МИНЬОР: Алекс Георгиев, 5 Димитър Савов, 4 Любомир Илиев, 6 Десислав Аризанов, 26 Антон Киров, 15 Илиан Илиев, 10 Томислав Павлов, 88 Даниел Гогов, 23 Георги Недялков, 30 Мирослав Иванов, 14 Любомир Христов/ Резерви: 12 Мартин Първанов, 2 Николай Парашкевов, 3 Живко Станимиров, 20 Владимир Гогов, 19 Даниел Йорданов, 18 Валентин Валентинов, 24 Роберт Владимиров, 13 Кристиян Слишков/ Старши треньор – Данаил Бачков